Zabudowa tarasu – 4 korzyści, dla których warto ją zainstalować

Zabudowa tarasu – 4 korzyści, dla których warto ją zainstalować

 

Mieszkania oraz domy wyposażone w tarasy, balkony bądź loggie zapewniają domownikom zupełnie nowe możliwości wypoczynku i spędzania czasu wolnego. Jednakże, komfortowe przebywanie na tarasie jest uzależnione od wielu czynników zewnętrznych, takich jak opady atmosferyczne czy natężenie hałasu w najbliższej okolicy. Czy zabudowa tarasu może pomóc Ci w zminimalizowaniu wpływu tych elementów? Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę?

1.      Zabudowa tarasu pozwala korzystać z niego przez cały rok

Rzeczywisty czas użytkowania tarasu w skali roku jest uzależniony nie tylko od aktualnej pogody, lecz także od panującej za oknem temperatury. Sezon na wypoczynek na przydomowych tarasach kończy się zazwyczaj późną jesienią, kiedy termometry za oknem zaczynają pokazywać coraz mniej stopni Celsjusza. Warto pamiętać jednak, że zabudowa tarasu może wydłużyć ten okres do 365 dni w roku.

Rezultat ten jest możliwy do osiągnięcia dzięki zjawisku cieplnego bufora, przez który ciepłe powietrze z wnętrza domu nie wydostaje się błyskawicznie na zewnątrz – temperatura w obrębie tarasu staje się zbliżona do tej wewnątrz mieszkania, dzięki czemu można wypoczywać na nim bez względu na aurę za oknem.

2.      Oszczędzaj na energii cieplnej

Poruszając zagadnienia związane z całorocznym korzystaniem z zalet tarasu, nie sposób nie wspomnieć o korzyściach dla naszych portfeli. Badania fińskiej marki Lumon pokazały, że zabudowa tarasów może przełożyć się na nawet kilkadziesiąt procent niższe zużycie energii na poczet ogrzewania. Średni czas użytkowania zabudowy tarasowej wynosi nawet do 30 lat – oznacza to, że znaczny procent zainwestowanej w przeszklenie kwoty wróci do nas w postaci niższych rachunków.

3.      Miejska aura może być cichsza niż sądzisz

Jedną z największych przeszkód w codziennym wypoczynku w przestrzeni miejskiej jest nieustanny hałas. Warto pamiętać, że przy głównych arteriach miasta problem ten nie dotyczy wyłącznie godzin porannych i popołudniowych, związanych z przemieszczaniem się do pracy i z powrotem. Mieszkania, które znajdują się przy głównych ulicach miast, są nieustannie narażone na podwyższoną liczbę decybeli.

Rozwiązaniem tego problemu jest zabudowa tarasu, która osłoni resztę mieszkania przed uciążliwymi odgłosami z zewnątrz i sprawi, że komfortowy wypoczynek w przydomowym zaciszu będzie możliwy o każdej porze dnia i nocy.

4.      Zadbaj o bezpieczeństwo

Zabudowa tarasu to nieoceniony towarzysz wszystkich młodych rodziców i właścicieli zwierząt domowych. Otoczenie tarasu stosownym przeszkleniem stanowi skuteczną ochronę przed dziećmi i czworonogami, wygląda przy tym znacznie bardziej estetycznie niż standardowa siatka balkonowa – jest też od niej zauważalnie solidniejsza.

Postaw na zabudowę sprawdzonej marki

Zastanawiasz się, które z dostępnych na rynku rozwiązań spełni wszystkie Twoje oczekiwania? Szukasz produktu trwałego i wyprodukowanego zgodnie z wytycznymi ekologii? Zapoznaj się z charakterystyką produktów Lumon (https://lumon.com/pl/klient/produkty-i-rozwiazania) – doświadczonego przedsiębiorstwa z Finlandii, którego przeszklenia do tarasów, loggii i balkonów trafiły już do ponad 20 krajów na całym świecie. Odwiedź stronę Lumon i zobacz, dlaczego zabudowa tarasu z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *