Płytki ceramiczne Poznań

Prawdopodobnie najważniejszą rzeczą w aranżacji wnętrz jest okładzina podłogowa i ścienna, która daje komfort naszej rodzinie. Gładka powierzchnia dzięki płytkom ceramicznym skutecznie pochłania dźwięki i zapobiega pękaniu od częstego chodzenia po niej.

Istnieje wiele materiałów dostępnych dzisiaj, w tym: drewno, dywan, kamień naturalny itp., jednak istnieją różne wybory płytek ceramicznych dla nowoczesnego domu, który będzie najlepszy:

Płytka ceramiczna czy porcelanowa? Jaka jest różnica między nimi?

Przede wszystkim należy się upewnić, czy te dwa terminy odnoszą się do jednego i tego samego rodzaju materiału, ponieważ czasami mogą być mylące. Pierwszy termin “ceramiczny” odnosi się do każdego materiału wykonanego poprzez wypalanie gliny w wysokich temperaturach (1 000 stopni Celsjusza)a następnie powoli schładza się. Drugi termin “porcelana” odnosi się do szczególnego rodzaju ceramiki, która zawiera bardzo wysoką zawartość naturalnego kwarcu (ponad 50%). Takie płytki są zazwyczaj białe lub lekko off-białe i kosztują nieco więcej, ale ich jakość jest znacznie wyższa niż tańszych odpowiedników.

Istnieją różne rodzaje płytek ceramicznych używanych do wielu zastosowań: obejmuje to podłogi, pokrycia ścian, armatury łazienkowej i mebli, jak również urządzeń kuchennych, takich jak zlewozmywaki i backsplashes.

Wybór płytek łazienkowych dla nowoczesnego domu musi być brany pod uwagę szczególnie: wybieramy materiał nie tylko dlatego, że wygląda ładnie i pasuje do naszych pomysłów dekoratorskich, ale także dlatego, że powinien nam dobrze służyć, opierając się wilgoci lubinstalację wodociągów i kanalizacji.

Wybór płytek kuchennych dla nowoczesnego domu jest innym zadaniem, ponieważ powinien być łatwy do czyszczenia na bieżąco, wytrzymać trudne warunki ze względu na piekarnik lub piec jest obecny, i wyglądać ładnie bez wysiłku od właściciela domu.

Obecnie istnieje wiele akcesoriów wykonanych z materiału ceramicznego, które ładnie uzupełnią wystrój wnętrza. Do najpopularniejszych należą: wieszaki na ubrania (które mogą stanowić ciekawy akcent), podstawki i świeczniki na świece, stojaki na doniczki i talerze przeznaczone do przechowywania różnych przedmiotów.

Do tego dochodzą elementy dekoracyjne, w tym kompozycje z płytek mozaikowych oraz artystyczne kreacje wykonane z tego uniwersalnego materiału. Takie akcenty mogą ubarwić każde pomieszczenie lub rozjaśnić je w deszczowe dni, kiedy potrzebujemy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *