Ocieplenie garażu blaszanego pianą PUR – czy warto to zrobić?

Garaż blaszany, potocznie nazywany blaszakiem, to stosunkowo niedroga i skuteczna ochrona samochodu. Inwestycja zabezpieczy pojazd przed kradzieżą oraz szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, deszcz czy grad, a także porywistym wiatrem, który mógłby sprawić, że uszkodzona zostanie karoseria auta. A co, jeśli chodzi o ochronę przed przymrozkami? Sprawdzamy, jak ocieplić garaż blaszany, by pozbyć się i tego problemu.

Czym ocieplić garaż blaszany od wewnątrz?

Ocieplenie garażu blaszanego to inwestycja, która przyniesie Ci wiele korzyści. Pozwoli Ci ona:

• uniknąć samoczynnego rozładowania się akumulatora samochodu pod wpływem mrozów,
  • traktować garaż jako integralną część budynku mieszkalnego i przechowywać w nim m.in. zapasy spożywcze,
  • ustrzec się przed czasochłonnym skrobaniem szyb ze szronu,
  • wykorzystywać garaż jako przestrzeń do majsterkowania,
  • uniknąć nieprzyjemnego wsiadania do mocno schłodzonego auta.

Decydując się na dany materiał termoizolacyjny, warto kierować się jego właściwościami fizycznymi, a także łatwością aplikacji. Optymalnym wyborem będzie ocieplenie blaszaka pianką PUR, szybką i skuteczną metodą natryskową.

Produkt ten odznacza się niską nasiąkliwością, co jest szczególnie przydatne przy ocieplaniu garażu blaszanego, ponieważ samochód przy każdym wjeździe wytwarza dużo pary wodnej. Dodatkowo pianka poliuretanowa nie stanowi atrakcyjnego środowiska dla gryzoni, owadów czy rozwoju szkodliwych grzybów i pleśni.

Jak ocieplić garaż blaszany?

Ocieplenie garażu blaszanego pianką poliuretanową to niezwykle prosty sposób termoizolacji. Aplikacja polega na rozpyleniu produktu metodą natrysku – piana PUR rozpręża się, wypełniając każdy, nawet najmniejszy zakamarek. Gwarantuje to solidną, bezspoinową strukturę i brak mostków termicznych, przez które mogłoby uciekać ciepło.

Warto podkreślić, że niski współczynnik przewodzenia ciepła pozwala na położenie cieńszej warstwy materiału przy jednoczesnym zachowaniu właściwości izolacyjnych na wysokim poziomie. Dzięki temu można uniknąć utraty cennych centymetrów w niewielkiej przestrzeni garażu.

Ocieplanie garażu blaszanego z Crossin Insulations

Ocieplenie garażu blaszanego pianką PUR to gwarancja komfortowych warunków wewnątrz pomieszczenia, a także trwałości podczas całego okresu eksploatowania inwestycji – produkt ten nie przesuwa się i nie przemieszcza z biegiem lat.

Warto postawić na markę, która nie tylko oferuje najwyższej jakości materiały, ale również współpracuje z autoryzowanymi wykonawcami zapewniającymi skuteczną i precyzyjną aplikację. Warunki te spełnia Crossin Insulations – już dziś wejdź na stronę marki i wypełnij formularz kontaktowy, a specjaliści dobiorą dla Ciebie najlepszy produkt, który spełni stawiane przed nim oczekiwania.