Październik 7

Kradzieże w sklepach budowlanych – pręt gwintowany

kołki rozporoweMimo ogromnej popularności montażu monitoringu i innych środków ochrony w dużych marketach centrach handlowych nadal regularnie dochodzi do kradzieży towarów. Niestety chęć posiadania produktów, na których nas nie stać nadal jest silniejsza od nas samych. Nie pomagają niestety kampanie reklamowe poświęcone licznym kradzieżom w sklepach. Obecnie coraz młodsze dzieci i młodzież chwytają za produkty i bezpardonowo wynoszą je ze sklepów. Niestety biorą one przykład ze starszego rodzeństwa, znajomych lub samych rodziców, których często zwyczajnie nie stać na utrzymanie własnej rodziny. Nie jest to jednak powodem, aby dawać dzieciom negatywny przykład. Jedne z najbardziej zuchwałych kradzieży dochodzi jednak w sklepach budowlanych. Ludzie są w stanie wynieść ze sobą nawet pręt gwintowany. Rodowici złodzieje mają swoje sprawdzone metody wynoszenia towarów, bez względu na ich rozmiar. Mimo profesjonalnej ochrony stojącej za kasami nadal udaje się im wynieść setki produktów, co wiąże się z dużymi stratami dla sklepu.

kotwy chemiczneNa szczęście sieć monitoringu w sklepach odzieżowych rozrasta się w nieustającym tempie. Dzisiaj nie wyobrażamy już sobie sklepu bez sieci kamer oraz wynajmu firmy ochroniarskiej. Im bardziej profesjonalny oddział handlowy tym więcej pieniędzy inwestuje w różnorodne środki ochrony, zapobiegające ewentualnym kradzieżom. Niestety montowane na ubraniach zabezpieczenia bardzo często powodują, że udając się na spacer po centrum handlowym przy każdej najbliższej bramce możemy się spotkać z nieprzyjemnym sygnałem. Sprzedawcy bardzo często zapominają o rozmagnesowaniu zabezpieczeń. Niestety w dużych sklepach budowanych zamontowanie tego typu zabezpieczeń jest niemal niemożliwe. To właśnie z tego powodu sieci sklepów budowlanych zaliczane są do grona miejsc, gdzie dochodzi do największej ilości kradzieży. W tego typu oddziałach znajdują się niewielkie elementy montażowe w postaci śrubek lub gwoździ, które przecież bardzo łatwo schować do kieszeni. W ten sposób dochodzi do zuchwałych kradzieży, których konsekwencji ponoszą zazwyczaj właściciele sklepów.